Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ckiskonin/ftp/ludowe_mecyje/plugins/system/helix3/core/classes/menu.php on line 89

Leszek Rembowski

 

Choreograf, pedagog tańca, znawca technik i stylów polskich tańców narodowych oraz tańców dworskich. Od 1987 r. pracuje w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Poznaniu jako nauczyciel tańca ludowego i charakterystycznego oraz historycznego. Jest twórcą podstaw programowych i programów w/w tańców dla szkół baletowych w Polsce.
Prowadzi zajęcia z zakresu techniki i stylu polskich tańców ludowych i narodowych. Jest ekspertem Polskiej Sekcji CIOFF (Międzynarodowa Rada Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej) oraz CEA (Centrum Edukacji Artystycznej przy MKiDN).
Wykładowca na wielu kursach i seminariach w Polsce i zagranicą. Prowadzi ogólnopolskie warsztaty edukacyjne dla nauczycieli szkół baletowych i muzycznych pod patronatem MKiDN, kursy i szkolenia dla instruktorów tańca ludowego.
Wykładał na kursach i seminariach doskonalących wykonawstwo polskich tańców narodowych i charakterystycznych dla tancerzy i muzyków, m.in. w Salzburgu (Austria), Tampere (Finlandia), Oulu (Finlandia), Saloniki (Grecja).

 

  DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO 
© 2017 Ludowe Mecyje