Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ckiskonin/ftp/ludowe_mecyje/plugins/system/helix3/core/classes/menu.php on line 89

Norbert Późniewski

 

Norbert Późniewski – choreograf, instruktor, animator kultury, menedżer kultury. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego Wydziału Zarządzania oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Ukończył Instruktorskie Kursy Kwalifikacyjne z dziedziny tańca ludowego i tańca współczesnego. Od 2000 roku pracownik Mazowieckiego Instytutu Kultury. Od 2003 roku starszy instruktor artystyczny w Zespole Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”.

Sześciokrotny Mistrz Polski i Akademicki Mistrz Polski w Tańcach Polskich. Od 2008 wykładowca Instruktorskich Kursów Kwalifikacyjnych z dziedziny tańca ludowego. Kilkakrotnie nagrodzony przez władze Dzielnicy Śródmieście M. St. Warszawy za pracę z dziećmi i młodzieżą. Wśród jego wychowanków znajduje się wielu zdobywców tytułu Mistrzów Polski w Tańcach Polskich.

Jego oryginalne choreografie wielokrotnie zdobywały pierwsze lokaty na konkursach ogólnopolskich i wojewódzkich. Współpracował ze Związkiem Polaków na Białorusi. Przez wiele lat prowadził zajęcia dla polskich instruktorów tańca ludowego w Wilnie (Litwa) oraz w Grodnie, Wołkowysku, Raduniu i Maladziěna (Białoruś) z polskimi zespołami ludowymi oraz
w polskich szkołach. W Mazowieckim Instytucie Kultury zapoczątkował projekt edukacyjno-wydawniczy „Odkrywanie Tradycji Mazowsza” (ginące zwyczaje, ginące zawody, tradycyjne instrumenty muzyczne Mazowsza) oraz projektu „Kultura Włączania” (dotyczącego niepełnosprawności i uświadamiania osobom sprawnym, czym jest niepełnosprawność).

Certyfikowany Sędzia Ekspert Tańców Polskich, członek Rady Ekspertów ds. tańca i folkloru Polskiej Sekcji CIOFF®.

 

  DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO 
© 2017 Ludowe Mecyje